Minipivovar

Minipivovar Baštýř

Dej bůh štěstí!

Historie výroby piva pojednává o tom, že nejen sládek, ale i ostatní pomocníci se vždy modlili za úspěšnost své várky. Z těchto dob zůstal dodnes právě pivovarský pozdrav „Dej bůh štěstí“!.

Náš pivovar Baštýř vznikl v rámci rekonstrukce celého Penzionu a Pivovaru Nový Rybník v březnu 2013. Prvotní myšlenkou vzniku pivovaru bylo obnovení tradice piva v Dobříšském regionu. Název piva a pivovaru vznikl z veřejné soutěže, a tak se u nás od jara 2013 vaří pivo Baštýř.

Vychutnejte si zlatý mok s názvem Baštýř

Náš minipivovar chce svým hostům nabídnout kvalitní a dobré pivo z těch nejlepších surovin a vytvořit příjemný prostor pro setkávání lidí. Místní pivo Baštýř ochutnáte ve zdejší restauraci spolu s českými stálicemi i dobrotami, které k pivu patří.

U nás si můžete pivo Baštýř zakoupit také s sebou. Prodáváme ve variantách sudového piva či v PET lahvích a tak si můžete vychutnat jeho jedinečnou chuť z pohodlí Vašeho domova. Jako památku na náš pivovar si můžete zakoupit originální pivní suvenýr.

Pivovar Baštýř nabízí prvotřídní výběr z nefiltrovaných a nepasterizovaných piv.

Stálá nabídka našeho pivovaru je:

  • Baštýř 10° (Světlé výčepní pivo)
  • Baštýř 11° (Polotmavý ležák)
  • Baštýř 12° (Světlý ležák)
  • Vlastní výroba - Nealkoholické pivo Baštýř

V letních měsících nabízíme také Baštýř Speciál.

Pivovar Baštýř již navštívila celá řada známých osobností: 

Jan Kraus s Ivanou Chýlkovou,Václav Vydra s manželkou,Karel Schwarzenberg, Jaromír Jágr, Roman Šebrle, Olga Lounová, Jan Koller, Dagmar Havlová, herečka Anna Kadeřávková, Ondřej Sokol, Lucie Bílá, Jan Čenský, Vojtaano, Petr Kolář, Jitka Zelenková, Jozef Chovanec, Vladimír Šmicer, Tereza Kerndlová, Sagvan Tofi, skupina No name, Roman Skamene, Sára Sandeva, Lukáš Příkazký, Karel Zima, Sandra Pogodová, Jana Kollesárová, Marek Taclík, Michal Nesvadba, mistr světa v šipkách Luke Humphries a další ... 

Minipivovar

Pivovarská prohlídka Baštýř

Zajímá Vás náš pivovar a chcete se dozvědět více? Máme řešení. Prohlídka pivovarem. A co od takové pivovarské prohlídky můžete čekat?

Čeká Vás odborný výklad, naučná exkurze o vzniku našeho pivovaru, výrobě piva, prohlídka pivovaru a na závěr pivovarské občerstvení. Podpořte českou tradici vaření piva a přijďte se dozvědět více!

Cena pivovarské prohlídky 200 Kč/osoba (pouze na objednávku).

Objednat se můžete e-mailem ubytovani@novyrybnik.com nebo telefonicky +420 739 428 399.

Minipivovar

Výroba piva Baštýř

Pivo vaříme v měděných pivních varnách. Základními surovinami při výrobě piva jsou voda, český slad, žatecký chmel, pivovarské kvasnice. Při výrobě piva používáme klasických dvourmutový postup. Pivu necháváme patřičný čas na kvašení ve spilkách a následně mladé pivo dokvašuje a zraje minimálně měsíc v ležáckém sklepě. Dosáhneme tak při servírování piva Baštýř zakulacené chuti, dobré pitelnosti, příjemného řízu a husté trvanlivé pěny.

Výčep v restauraci je přímo napojen na pivovarské ležácké tanky, ze kterých je čepován veškerý sortiment námi vyráběných piv. Celý proces výroby piva vede náš sládek Petr Králíček.

Pivo Baštýř doporučuje sládek 

Petr Králíček 

Minipivovar

Pivní suvenýry

Jako památku na náš pivovar si můžete zakoupit originální pivní suvenýr.